HENYCH666  je skupina založena baskytaristou a zpěvákem Vlastou Henychem, kterou byl okolnostmi donucen založit poté, co byl vyšachován svými spoluhráči ze skupiny TÖRR, jenž vytvářel od roku 1986 do roku 2010 a vyprodukoval dvanáct alb.
Vlasta i nadále pokračuje v hudbě, kterou produkoval celý život, ale nyní jen pod svým jménem a symbolem 666 od roku 2010 v sestavě Petr „Sushi Katana“ Farkaš kytara, Jirka „ADAM“ Adámek bicí a Luboš „dr.Kaštan“ Kaštánek kytara. Který zemřel po dlouhé nemoci 9.8. 2014 ve věku 47 let. Tato sestava natočila a vydala v roce 2011 maxisingl PSYCHONAUT který obsahuje písně ZAKREV, TRAVESTIT, PSYCHONAUT a MAGICKÉ NOCI.
Henych666 odjel koncem roku 2011 celorepublikové turne „Magické noci“ společně se spřátelenou skupinou SEVEN a natočil dva videoklipy v režii španělského režiséra Jorge Sancheze. V prosinci natáčí kytarová sola do písně ZAKREV americký kytarista a Vlastův kamarád Mike Hickey známý z kapel VENOM,CATHEDRAL,CARCASS a CRONOS. .Skupina 666 hraje příležitostne na vybraných akcích a prestižních festivalech. V roce 2015 dochází ke kompletní změně sestavy. Novými členy jsou kytaristé Ian Kodet a Luky Netík. Za bubny usedl Jirka „Atlet“ Hladík. 14.3.2016 vydavá Henych666 singl s písněmi Jen jednou a Oči plný krve, který byl natočen opět ve studiu Propast u Petra Jandy a byl dán pro fanoušky zdarma ke stažení. Kapela byla koncertně aktivní do roku 2020 kdy celosvětová covidová pandemie a následné omezení veřejného života ukončíly její činnost. Po tříleté pauze se Henych666 v roce 2023 vrátil v sestavě Vlasta Henych baskytara, zpěv, Aleš Hampl kytara,zpěv, Jan Havlín kytara, zpěv a za bubny Petr“Herr“ Miler. Příběh může pokračovat…….